Dieta to podstawa

Kluczową rolę w rozwoju dziecka odgrywa dieta, dlatego warto zwracać szczególną uwagę na pokarm, który podajemy maluchowi. Pamiętajmy, że wraz z jedzeniem dziecko przyjmuje niezbędne do prawidłowego funkcjonowania substancje odżywcze, które są szczególnie potrzebne w fazie intensywnego rozwoju.

Odpowiedzią na specyficzne potrzeby żywieniowe dziecka jest  bogate w witaminy oraz makro- i mikroelementy mleko modyfikowane, które zapewni pełnowartościowy i zbilansowany kalorycznie posiłek.

Wybierając mleko modyfikowane warto mieć jednak na uwadze, że poszczególne produkty z tej kategorii mogą znacznie różnić się między sobą składem, co w sposób zasadniczy przekłada się na ogólną jakość produktu.

Czym zatem należy kierować się przy wyborze mleka modyfikowanego i na co zwracać szczególną uwagę?

Jak wybierać mleko modyfikowane?

Mleko modyfikowane może stanowić uzupełnienie pokarmu matki lub być podstawą diety dziecka. W obu przypadkach należy zwracać uwagę na przedział wiekowy, dla którego produkt jest dedykowane, ponieważ mleko wraz z dobroczynnymi dodatkami będzie stanowiło najoptymalniejszą mieszankę odpowiednio dla: noworodka, niemowlaka lub dziecka.

Mleko następne, czyli jakie?

Mleko następne uznaje się za zamiennik naturalnego pokarmu matki. Wprowadzane jest ono najczęściej pomiędzy szósty a dwunastym miesiącem życia – ten przedział wiekowy oznacza się cyfrą 2.

Wraz z wiekiem dziecka zwiększa się również zapotrzebowanie organizmu na białko oraz mikro- i makroelementy. Producenci mlek modyfikowanych dokładają wszelkich starań, by nadążać za potrzebami żywieniowymi najmłodszych konsumentów, spełniając przy tym oczekiwania rodziców.

Mleko modyfikowane dla dwulatków

Na tym etapie wciąż bardzo ważne jest wspieranie prawidłowego wzrostu i rozwoju dziecka. Warto podkreślić, że jest to czas, w którym maluch rozwija się szczególnie intensywnie, dlatego należy wybierać mleko modyfikowane z odpowiednimi składnikami.

Czego zatem nie powinno zabraknąć w składzie?

Receptury mlek modyfikowanych dostępnych na rynku różnią się składem, dlatego poniżej przedstawiamy listę komponentów, które powinny znaleźć się na liście składników:

  • wapń i witamina D3 zapewniają prawidłowy rozwój układu kostnego
  • kwas omega-3 (kwas alfa-linolenowy) jest niezbędny dla prawidłowego rozwoju mózgu oraz tkanki nerwowej
  • prebiotyki (w tym błonnik) dla zdrowej flory bakteryjnej w jelitach
  • witaminy: A, C, E i B12
  • L-karnityna, cholina, inozytol

Powyższe składniki będą wspierały prawidłowy wzrost kości oraz rozwój układu nerwowego i odpornościowego dziecka.

Czy mleko modyfikowane to na pewno dobry wybór?

Wielu rodziców zadaje sobie pytanie o to, czy włączenie mleka modyfikowanego do diety dziecka jest na pewno dobrym rozwiązaniem.

Mleko modyfikowane Bebiko 4 jest obecne na rynku od wielu lat. Cieszy się niesłabnącą popularnością i dużym zaufaniem wśród rodziców. Odpowiednia receptura i wieloletnie doświadczenie gwarantują produkt najwyższej jakości.

Stosowanie mleka modyfikowanego zgodnie z zaleceniami producenta i ewentualnie lekarza jest bezpieczne i korzystne dla dziecka. Należy pamiętać, by mieszanka była odpowiednia przechowywana i przygotowana.

W razie jakichkolwiek wątpliwości i pytań dotyczących diety dziecka warto skonsultować się z lekarzem.