Twoje dziecko skończyło już dwa latka, lecz jego układ pokarmowy ciągle rozwija się i dojrzewa. Malec nadal potrzebuje specjalnego pokarmu, który zapewni mu wszystkie niezbędne składniki do prawidłowego rozwoju. Zanim skończy trzy lata, powinien mieć w diecie proporcjonalnie znacznie więcej wapnia i witaminy D niż osoba dorosła. Stąd właśnie wziął się pomysł nowej receptury Bebiko Junior 4. Jest to modyfikowane mleko o starannej kompozycji najistotniejszych składników odżywczych, a także wyższej zawartości witaminy D. Idealnie zaspakaja ono potrzeby żywieniowe rosnącego dziecka, zapewniając mu prawidłowo zbilansowaną dietę.

Bomba witaminowa

Witamina D i wapń to podstawa zdrowego rozwoju dwu- i trzylatków.  Dzięki nim kości i zęby są mocne, a dzieci zdrowo rosną. Tymczasem z badań wynika, że aż 80 procent malców w tym wieku ma dietę zbyt ubogą w wapń i witaminę D. Jest tak dlatego, że niełatwo zapewnić dzieciom odpowiednią ilość tych składników w zwykłym, codziennym menu. Jogurty czy serki podawane raz dziennie to za mało, by kości prawidłowo się rozwijały. Dlatego tak ważna jest suplementacja modyfikowanym mlekiem. Wystarczą dwa kubki dziennie Bebiko 4, by dieta malca była pełnowartościowa, wzbogacona o wiele cennych składników. Nie tylko o białko, wapń i witaminy. Także o błonnik pokarmowy, żelazo, jod, cynk i nienasycone kwasy tłuszczowe.

O czym warto pamiętać, podając dziecku Bebiko Junior 4:

  • mleko należy przygotowywać bezpośrednio przed spożyciem i wykorzystać w ciągu dwóch godzin,
  • do wody wsypmy dokładnie tyle proszku, ile zaleca producent – miarka nie powinna być ubita ani kopiasta,
  • jeżeli dziecko nie wypiło mleka w całości, należy wylać jego resztki – po kontakcie ze śliną w mleku namnażają się bakterie,
  • po każdym użyciu foliową torebkę trzeba szczelnie zamknąć,
  • po karmieniu nie wolno zostawiać smoczka z resztką mleka w buzi dziecka,
  • zawartość otwartego opakowania powinniśmy zużyć w ciągu miesiąca,
  • opakowanie przed i po otwarciu należy przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze poniżej 25°C, ale nie w lodówce,
  • niewskazane jest przesypywanie mleka do innych pojemników.

A co zrobić, jeżeli nasze dziecko nie chce pić mleka? Warto je tego przekonać, dodając do mleka na przykład kilka łyżeczek przecieru owocowego albo kupując Bebiko Junior 4 o smaku truskawkowym. Spróbujmy podać mleko modyfikowane z kubka albo przygotować koktajl mleczny, czyli podać schłodzone z dodatkiem kilku łyżeczek musu czy deserku czy musu. Pamiętajmy, że jedynie produkty mleczne dostarczą małemu dziecku to, o co przede wszystkim upomina się jego rosnący organizm – budujący kości wapń i potrzebną do jego prawidłowego wchłaniania witaminę D.