Mleko – podstawowy pokarm dzieci

Od urodzenia podstawowym pokarmem dziecka jest mleko. Natura tak to wszystko urządziła, że matka karmiąc swoje dziecko mlekiem z własnej piersi jest w stanie wychować i odkarmić go. To idealne rozwiązanie, gdy naturalne karmienie odbywa się bez przeszkód i zadowolona matka spełnia swoje biologiczne wyzwania. Jednak w życiu nie zawsze jest wszystko łatwe i czasami dzieci nie najadają się pokarmem marki, albo ona sama nie ma na tyle pokarmu. Dziecko płacze, ciągle jest głodne.  Wtedy znakomitym wyborem jest mleko modyfikowane. Może być stosowane naprzemiennie z mlekiem matki lub jako jedyny pokarm mleczny. Seria Bebiko jest polecana przez pediatrów i specjalistów od żywienia dzieci.

Bebiko powyżej 2 roku życia

Bebiko 4 to mleko dla dzieci nieco starszych, które jedzą już różne stałe pokarmy. Przeznaczone jest powyżej drugiego roku życia. Dziecko nadal potrzebuje specjalnej ochrony układu pokarmowego, który nadal dojrzewa. Aby go odpowiednio wspierać potrzebne jest odpowiednie mleko następne. Mleko Bebiko 4 Nutriflor+ jest dobrym wyborem ze względu na skład i odpowiednią kompozycję prebiotyków. Mleko zawiera:

  • prebiotyki GOS/FOS ( w tym błonnik) – niezbędne dla zdrowej flory bakteryjnej w jelitach, zapewniające ochronę układu trawiennego,
  • wapn i witamina D, niezbędne dla wzrostu mocnych kości,
  • żelazo niezbędne do zdrowego rozwoju,
  • kwas alfa-linolenowy (omega 3), nienasyconego kwasu tłuszczowego, który wpływa na rozwój mózgu i tkanki nerwowej,
  • witaminy A, C, E i B12.Zastosowanie mleka Bebiko 4 i zasady przygotowania.

Mleko modyfikowane dla dzieci powyżej 2 roku życia można podawać w butelce jako pełnowartościowy posiłek. Możemy go również wykorzystywać w innym celu. Na przykład Bebiko Junior 4 NutriFlor+ jest świetną bazą aby przygotować dziecku kleik lub bezmleczną kaszkę. Należy pamiętać, że przyrządzone mleko należy spożyć w ciągu dwóch godzin. Gdy pozostanie nam jakaś część nigdy jej nie wykorzystujemy ponownie. Każdorazowo należy przyrządzać posiłek na nowo z zachowaniem odpowiednich zasad higieny. Przechowywanie również ma wpływ na jakość mleka. Trzeba go trzymać w suchym miejscu i po otwarciu szczelnie zamknąć. temperatura nie powinna przekraczać 25 stopni. Nie przechowujemy mleka w proszku w lodówce.

Aby zadbać o rozwój dziecka należy wprowadzać mu zmodyfikowaną dietę, odpowiednią do wieku. Wspierając go mlekiem modyfikowanym zadbamy o odpowiednią ilość wapnia i prawidłowy rozwój kości. Rytuał karmienia butelką pozwala na kontynuowanie więzi między matką, ich chwile gdy są tylko dla siebie. Takie więzi procentują przez cały okres dzieciństwa.